Masło orzechowe najczęściej kojarzone jest z klasycznymi amerykańskimi kanapkami lub kalorycznymi deserami. W rzeczywistości jednak jest to smaczny i pożywny produkt, a masło dobrej jakości może znaleźć w kuchni wiele interesujących zastosowań. Jednym z producentów masła orzechowego na polskim rynku jest cukiernicza hurtownia Pi-NUTS, w ofercie której można znaleźć różne przetwory na bazie orzechów.

Jakie masła orzechowe są dostępne w ofercie? 

Pi-NUTS oferuje masło orzechowe o prostym składzie, wykonane w 100% z orzechów arachidowych. Jest to masło gładkie, bez kawałków orzechów, dzięki czemu można wykorzystać je na wiele sposobów. Zawiera błonnik, witaminy z grupy B, witaminę E, a także żelazo, cynk i selen. W ofercie można znaleźć także inne produkty na bazie orzechów, takie jak:

Pełna lista dostępna jest w sklepie internetowym Pi-nuts. Produkty Pi-NUTS są produkowane w Polsce bez zastosowania konserwantów ani dodatków smakowych. 

Zastosowanie masła orzechowego

Jest to produkt, który można wykorzystać zarówno w przygotowaniu deserów, jak i wytrawnych potraw. Masło orzechowe może stać się składnikiem marynaty do mięsa lub podstawą sosu do ryżu czy makaronu. Najczęściej jest jednak kojarzone ze słodkimi przepisami. Ze względu na gładką konsystencję masło od Pi-NUTS może być wykorzystane do przygotowania polewy do ciastek i tortów lub dodane do kremu. Pomoże ono uzyskać gładką, gęstą konsystencję, dzięki której będzie można przełożyć nią warstwy ciasta. Masło orzechowe jest produktem odpowiednim dla wegan, wegetarian i osób na diecie keto, dzięki czemu może stać się podstawą zdrowych, dietetycznych deserów. Doskonale łączy się ze smakiem kwaśnych owoców i bakalii. Ze względu na to, że jest to produkt o 100% zawartości orzechów, bez dodatków i emulgatorów, może być wykorzystywany zarówno na surowo, jak i po obróbce termicznej. 

Opakowania dopasowane do potrzeb

Pi-NUTS to specjalistyczna hurtownia cukiernicza, zaopatrująca cukiernie, lodziarnie i restauracje z dbałością o szczegóły. Dzięki temu w ofercie znaleźć można opakowania masła orzechowego o różnej wielkości – od 100 g do 10 kg. Dzięki temu można zamówić małą porcję produktu na próbę i przekonać się, że jest to produkt o prostym składzie i najwyższej jakości. Stosowanie różnych past orzechowych może poszerzyć kulinarne horyzonty oraz pomóc w odkrywaniu nowych ulubionych smaków i przepisów. Co istotne, termin przydatności masła orzechowego to 6 miesięcy, dzięki czemu można zamówić większe opakowanie i zawsze mieć ten produkt pod ręką w swojej domowej lub profesjonalnej kuchni.