Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proszę o interpretację wyników
#1
Chciałam prosić o interpretację wyników badań alergicznych u 18 miesięcznego dziecka. Pierwsze badanie to IGE, którego wynik wynosi 200 (gdzie norma jest do 50). Drugie to panel pediatryczny, w którym wyszła obecność przeciwciał na mleko krowie w skali 4, żółtko jaja 2, białko jaja 3, kazeina i inne białka mleka krowiego w granicach 3. Przy tym wszystkim dziecko nie ma żadnych objawów alergii (poza sporadycznymi odgłosami jakby coś mu zalegało w gardle). Lekarz alergolog stwierdził, że mimo wysokich wskaźników wynikających z badań dziecko alergii nie posiada, ponieważ nie towarzyszą temu żadne objawy. A powyższe badania u tak małych dzieci nie są miarodajne. I mam pytanie czy jest taka możliwość, że przy braku jakichkolwiek objawów dziecko alergię ma.
Odpowiedz
#2
Patrząc na definicję alergii, objawy kliniczne są jej nieodłączną częścią. Także bez objawów nie można stwierdzić alergii.
Taki stan, jaki Pani opisuje można nazwać atopią. Jest to pewna predyspozycja organizmu do wytwarzania nadmiaru przeciwciał IgE na dany alergen. To znaczy, że tzw. atopik może być w przyszłości bardziej narażony na wystąpienie alergii niż osoba z wynikami w normie.
Druga sprawa, to to o czym Pani wspomniała. Takie testy mogą być niemiarodajne jeśli chodzi o małe dzieci.
Także należałoby dziecko spokojnie obserwować, na razie nie ma wskazań do jakiegokolwiek leczenia.
Odpowiedz


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cytologia nosa - prosba o interpretacje 0 289 20-03-2017, 23:30
Ostatni post:

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu