Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy na świecie przeszczep... głowy!
#1
Już w 2017 roku, Valery Spiridonov ma szansę stać się pierwszą osobą w historii, która otrzymaa przeszczep głowy. Mówiąc dokłądniej, będzie pierwszą osobą po przeszczepie ciała, gdyż Spiridonov zachowa swoją głowę, natomiast zdobędzie czyjeś ciało - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Dlaczego stał się ochotnikiem do tego rodzaju operacji? Spiridonov cierpi na zespół Werdniga-Hoffmanna, rzadką chorobę genetyczną, która powoduje zanik mięśni.

"Nie mogę się obecnie kontrolować swojego ciała" mówi w wywiadzie dla MailOnline. "Potrzebuję pomocy każdego dnia, w każdej minucie. Mam30 lat, mimo że ludzie z ta chorobą rzadko dożywają 20 lat. "

Pomimo, że Spiridonov niezwykle cierpi, to nie chodzi tylko o złagodzenie cierpienia. W udzielonym wywiadzie porównuje swoją operację z wysłaniem pierwszego człowieka w kosmos: "W przyszłości [red. taka operacja] będzie stanowiła pomoc tysiącom ludzi, którzy cierpią na dużo poważniejsze choroby niż ja".

[video=youtube](...)]


Spiridonov jest programistą, więc wyobraża sobie, że mózg połączony jest z resztą narządów, tworząc coś podobnego do sieci informatycznej.

"Czy się boję ?  - Tak, oczywiście. Ale to nie jest tylko straszne, ale również bardzo interesujące, " mówi dla MailOnline.

Spiridonov związał swój los z chirurgiem Sergio Canavero. Lekarz jest postacią dość kontrowersyjną, ale to właśnie on ośmielił się zasugerować, że przeszczep głowy jest możliwy. Canavero przedstawił swój plan na ponowne podłączenie rdzenia kręgowego w artykule opublikowanym przez Surgical Neurology International.

Procedura będzie obejmować znalezienie dawcy ciała - kogoś, u kogo stwierdzono śmierć mózgu. Obie głowy (zarówno od dawcy ciała i biorcy) muszą zostać odcięte od ciała  w tym samym czasie. Chirurdzy będą mieli od tego momentu tylko około godziny do "podłączenia" głowy Spiridonowa do układu krążenia, w nowym ciele, aby umożliwić dopływ tlen do jego mózgu. Oczekuje się, że cała procedura zajmie około 36 godzin i będzie kosztowała ok $ 12,6 mln euro.

[inverse.com]
Odpowiedz


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bóle głowy - migreny? Schala 6 1,618 26-08-2018, 15:15
Ostatni post:
  Rezonans magnetyczny głowy - proszę o interpretację zbyszek45 0 993 06-04-2017, 09:35
Ostatni post: zbyszek45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości