Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mężczyźni poczęci dzięki ICSI mają gorsze plemniki
#1
Cytat:Mężczyźni poczęci dzięki ICSI - forma leczenia niepłodności - mogą mieć gorszą jakość i ilość plemników niż te poczęte w sposób naturalny. Taki jest wniosek z pierwszej analizy młodych mężczyzn, którzy zostali poczętego poprzez procedurę na początku 1990 roku.

Współautor badania prof André Van Steirteghemat i współpracownicy - z Centrum Medycyny Rozrodu na Vrije Universiteit Brussel (VUB) w Belgii - publikuje swoje odkrycia w czasopiśmie Human Reproduction .
ICSI (ICSI) jest rodzajem wspomaganego rozrodu. Tworząc część zapłodnienie in vitro (IVF), dotyczy to zbierania nasienia od ojca i wtryskiwanie go bezpośrednio do wewnętrznej strony jaja matki, w celu wywołania normalnego zapłodnienia. Zapłodniona komórka jajowa jest następnie umieszczany w łonie matki.
ICSI jest głównie stosowana w leczeniu męskiej niepłodności - czyli ludzi, którzy mają niską liczbę plemników lub nieprawidłową czynność plemników. Technika ta pozwala lekarzom, aby wybrać najlepszą jakość spermy i wstrzykiwanie go bezpośrednio do komórki jajowej zwiększa szanse zapłodnienia.
Technika ta była pionierem ponad 20 lat temu przez profesora Van Steirteghemat i zespołu. W dniu 14 stycznia 1992 roku, pierwsze dziecko urodziło się przez ICSI.
Ponieważ wiele przypadków niepłodności męskiej są spowodowane wadami genetycznymi, prof Van Steirteghemat i współpracownicy zawsze Spekulowano, że mężczyźni poczęte dzięki ICSI może dziedziczyć te wady od swoich ojców.
Teraz spekulacje mogą zbliżyły się do rzeczywistości, po analizie 54 mężczyzn urodzonych po ICSI między 1992-1996 - czas, gdy procedura została wyłącznie używany do niepłodności męskiej - sugeruje związek między procedurą i słabej ilości i jakości spermy.
Zmniejszenie liczby plemników, koncentracji na ICSI-poczętych mężczyzn
W 54 mężczyzn objętych badaniem - w wieku 18-22 - zidentyfikowano za pośrednictwem bazy danych szpitala UZ Brussel, i były one dopasowane do grupy kontrolnej mężczyzn, którzy zostali poczęte w sposób naturalny.
Wśród mężczyzn, którzy zostali poczętych dzięki ICSI, 50 z nich miało ojców, którzy mieli męski czynnik niepłodności (dwa przypadki w połączeniu niepłodności męskiej i żeńskiej, 48 przypadków z zaledwie niepłodności męskiej). Dla rodziców pozostałych czterech mężczyzn, powodem ich niepłodności był nieznany.
Wszyscy mężczyźni zostali poproszeni o dostarczenie próbki nasienia, które były oceniane pod kątem ilości i jakości spermy. Próbki krwi zbierano również do analizy i innych przeprowadzono kontrole sanitarne.
Analiza wykazała , że mężczyźni poczęte dzięki ICSI miał prawie połowę całkowitego stężenia plemników jak ludzie poczęte naturalnie, a oni pokazali dwukrotny spadek całkowitej liczby plemników (nasienia wielkość pomnożona przez stężenie nasienia) i całkowitej liczby ruchliwych plemników (liczba plemników, które mogą dotrzeć do komórki jajowej).
Ponadto mężczyźni poczęte dzięki ICSI okazały się trzy razy bardziej narażone na stężenie plemników poniżej 15 mln na mililitr i cztery razy częściej mają całkowitą liczbę plemników poniżej 39 mln na mililitr.
Dla porównania, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uważa normalne stężenie plemników za 15 mln na mililitr lub wyższej.
Odkrycia zespołu pozostał nawet po uwzględnieniu szeregu czynników, które mogą mieć wpływ jakość nasienia, w tym wiek, wskaźnik masy ciała ( BMI ) oraz narządów wrodzonych.
Odkrycia sugerują, "stopień obniżonej płodności została przekazana"
Ogólnie rzecz biorąc, Prof. Van Steirteghemat i jego współpracownicy twierdzą, że ich wyniki sugerują ludzi poczętych dzięki ICSI może mieć gorszą jakość i ilość plemników, zwiększając ich prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z płodnością.
"Te wyniki nie są nieoczekiwane", zauważa prof Van Steirteghemat. . "Przed ICSI przeprowadzono potencjalni rodzice zostali poinformowani, że równie dobrze może być tak, że ich synowie mogą być upośledzone plemniki i nasienie jak ich ojcowie Dla wszystkich rodziców, informacja ta nie była powodem do powstrzymania się od ICSI, gdyż jak mówili: "jeśli to nastąpi ICSI może wtedy być również rozwiązaniem dla naszych synów".
Cytat:Jednak nic nie wskazuje, że specyficzne cechy nasienia mogą być przekazywane z ojca na synów przez ICSI; w badaniu, niskie stężenie plemników i całkowite ruchliwe liczby plemników u mężczyzn ICSI-poczętych nie korelują z wynikami swoich ojców.
"Badanie pokazuje, że nasienie cechy ojców ICSI nie przewidują wartości nasienia w swoich synów. Jest dobrze udokumentowane, że czynniki genetyczne odgrywają rolę w niepłodności męskiej, ale wiele innych czynników może również przeszkadzać. Co więcej, korelacja nie jest to samo, co związku przyczynowego ", mówi prof Van Steirteghemat.
Potomstwo poczęte poprzez leczenie niepłodności powinno być monitorowane
naukowcy naprężenieże ich wyników nie można uogólnić na wszystkich ludzi poczętych dzięki ICSI, a sposób, w jaki jest wykorzystywana technika zmieniła się na przestrzeni lat; Obecnie jest on stosowany w większości procedur IVF, nawet gdy nie ma dowodów, że niepłodność Para jest ze względu na słabe właściwości nasienia mężczyzny.
Mimo to, Prof. Van Steirteghemat mówi odkrycia podkreślają potrzebę badań, które monitoruje płodność i ogólny stan zdrowia potomstwa poczętego za pomocą technik wspomaganego rozrodu.
"Na przykład, w połączeniu analizę próbek z ojców i synów powinny być przeprowadzone, i musimy patrzeć na większej liczby potomstwa," dodaje.
"To pozostaje wyzwaniem Projekt dla VUB. Jednak władze służby zdrowia i agencji finansujących powinny zapewnić środki do odpowiedzi na pytania dotyczące wpływu genetyki, sposobu poczęcia płodowych wzorców wzrostu i wagi urodzeniowej na płodność ICSI mężczyzn."


[przetłumaczono z jez. ang: Men conceived through IVF may inherit father's fertility problems / medicalnewstoday.com]
Odpowiedz


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości