Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łupież różowy Giberta
#1
Czym się charakteryzuje Łupież różowy Giberta?
Odpowiedz
#2
Pojawia Ci się złuszczająca skóra, w okolicach tułowia. Choroba najczesciej sama ustępuje.
Odpowiedz
#3
Łupież Giberta zaczyna pojawiać się na środku klatki piersiowej jako różowa plamka - nazywa się ją blaszką macierzystą. Już po 5-10 dniach zaczynają pojawiać się plamy na tułowiu, rękach i nogach. Plamy mogą rozszerzyć się do kilku centymetrów, a skóra na nich zaczyna łuszczyć się na brzegach. Po około tygodniu zaczynają pojawiać się różowe, okrągłe lub owalne plamy. W trosce o skórę w okresie największej zachorowalności (wiosna/ jesień) warto szczególnie zadbać o higienę skóry oraz w przypadku wystąpienia plam - zastosowanie Pityvera. Dodatkowo zaleca się częste pranie i prasowanie ubrań oraz systematyczną zmianę pościeli.
Odpowiedz
#4
Czy łupież pstry a  lupież gilberta to to samo? Bo od 3 miesięcy mam łupięz pstry. Mojrodzinny to zdiagnozował, przypisał mi clotrimazolum i dał skierowanie do lekarza na fundusz jakby to nie pomogło. NO i nie pomaga. Na fundusz raczej się nie wybiore bo długie kolejki, jak coś to raczej prywatnie :Sad
Jednak jest coraz gorzej ( na dekolcie) ie jestem w sanie wyjść w bardziej odkrytej bluzce. ten pityver jest bez recepty i czy można go stosować również na łupiez pstry?
Odpowiedz
#5
Są to trochę dwie różne dolegliwości ale leczy się je podobnie. Obydwie spodowodane są przez grzybki ( podobnie jak łupiez na głowie chociaż ten jest o wiele mniej poważną chorobą). Rozróznia sie je po kolorach plamek. Łupież rózowy daje rózowe plamki na skórze, łupież pstry natomiast daje plamki jaśniejsze albo ciemniejsze od koloru naszej skóry W obu przypadkach jak najbardziej mozna to leczyć pityver .Ktory jest bez recepty.
Odpowiedz
#6
Dziękuję bardzo za odpowiedź. W jakim czasie mozńa to wyleczyć tym lekiem? 
Odpowiedz
#7
Poprawę powinnas zobaczyć w ciagu tygodnia chociaż całkowite wyleczenie zajmie pewnie ok miesiąc. Jak to nie pomoże to wtedy do leczenia włącza się środki doustne.
Odpowiedz


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości