Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wygląda detox? Ktoś przechodził przez takie odtruwanie?
#1
Mam do Was pytanie. Mianowicie moja siostra jest lekomanką. Sprawa zaczęła się już dawno, najpierw to wyglądało niegroźnie, że brała jakieś ziołowe leki na uspokojenie, czasem jeszcze popijała meliską. Ale od tamtego czasu wiele się zmieniło. Mianowicie teraz chodzi już do lekaza po leki na receptę,  a jeśli nie dostaje, to szuka jakicś suplementów na uspokojenie. To nawet nie jest tak, że ma jakoś dużo stresów. Myślę, że nie więcej, jak przeciętny człowiek. Porozmawiałam z nią i powiedziała mi, że chciałaby to odstawić, ale sama nie potrafi, tym bardziej, że kilka razy próbowała, to ją strasznie nużyło i głowa bolała, aż nie mogła wytrzymać. Pomyslałam więc o jakimś ośrodku detoksykacji i terapii, tylko nie wiem, jak to wygląda. Ma ktoś doświadczenie w tej materii?
Odpowiedz
#2
Pamiętaj, koleżanko, że każdy inaczej znosi stres. Być może dla Ciebie dawka stresu, jaka jest normalna dla niej jest nie do wytrzymania. Taka psotna nasza natura, że się potrafimy bardzo od siebie różnić. Przede wszystkim, to oprócz detoksu, na Twoim miejscu znalazła bym jej jakiegoś dobrego terapeutę, który pomoże jej wszystko sobie w głowie ułożyć.
Odpowiedz
#3
Też tak uważam, jak koleżanka wyżej. Co do zaś osobistych przeżyć, to ja byłem na detoxie w Poznaniu i powiem szczerze, że było więcej strachu, niż to wszystko było warte. Oczywiście nie jest to tak, że nie odczuwasz dyskomfortu, ale dzięki dobrej opiece medycznej jest on zredukowany do minimum. Przynajmniej w tym ośrodku, w którym ja byłem. Tam czuwała nade mną profesjonalna kadra medyczna, dostawałem specjalne elektrolity, które pomagały wrócić mojemu organizmowi do jako takiego stanu, no i później terapia.Nie wiem, jak to wygląda w innych.
Odpowiedz
#4
Za to ja wiem… jeśli kolega jest ci w stanie polecić jakiś dobry ośrodek, gdzie przeprowadzają profesjonalnie detox, to się nie wahaj. Mója małżonka była w jakmś publicznym ośrodku, gdzie chcieli się jej jak najszybciej pozbyć i prawie im to wyszło na amen. Jedno dobre, że tak się przestraszyła, że sama odstawiła alkohol. Było z tym wiele problemów, nie będę ukwrywać, że bywały ciężkie dni, kiedy dopadał ją głód, ale jakoś z tego wyszła.
Odpowiedz
#5
Ja raczej swojej siostrze nie chcę zapewniać jakichś ekstremalnych przeżyć, więc jeśli masz jakiś kontakt do nich kolego, to bardzo bym była wdzięczna, jakbyś podała.
Odpowiedz
#6
Spoko. Nie dziwię się, tym bardziej, że chce iść się leczyć z własnej woli. Mogłaby się poczuć co najmniej zawiedziona, że szuka pomocy, a tymczasem… no nie ważne. W każdym razie, jeśli sobie zajrzysz pod adres (...) to znajdziesz tam opis ich oferty plus numer kontaktowy. Twoja siostra na pewno znajdzie tam pomoc, której potrzebuje. Zresztą, tam przejdzie nie tylko detox pod okiem fachowców, ale też i terapię. Sama terapia może się odbywać w trybie ambulatoryjnym, jak i stacjonarnym, co jest wygodne dla osób, które nie mogą z jakiejś przyczyny zostać w ośrodku.
Odpowiedz
#7
Ten ośrodek jest naprawdę taki dobry? Czy zajmują się młodzieżą? Czy przyjmą osobę, która jest niepełnoletnia? Mam syna uzależnionego od Internetu, dopalaczy i Bóg wie czego jeszcze i samemu przeszukuje Internet żeby dotrzeć do jakiegoś dobrego ośrodka, w którym potrafiliby mu pomóc. Także byłbym wdzięczny za jakieś dodatkowe informacje.
Odpowiedz
#8
moja corka ma bulimie i tez szukam doswiadczonego terapeuty, ktory ma dobry kontakt z mlodymi osobami i potrafi w jakis sposob do nich dotrzec, bo ja choc sie staram w zaden sposob nie potrafie pomoc corce
Odpowiedz
#9
Ten ośrodek, o którym pisałem ma naprawde wysoce wykwalifikowaną kadre, a sama terapia w Angus jest bardzo skuteczna, jeśli chodzi o wiele różnych uzależnień. Jak wiadomo najtrudniej wyjść z uzależnienia od środków psychoaktywnych, ale takze w takich uzależnieniach jak uzależnienie do komputera czy bulimia potrzebna jest pomoc specjalisty. Według mojej wiedzy, w tym osrodku leczą się tez młode osoby. Co prawda nie wiem, czy to jest terapia stacjonarna czy ambulatoryjna, ale to jest do ustalenia.
Odpowiedz
#10
pozwalacie dzieciom na wszystko, nie macie nad nimi zadnej kontroli, a pozniej szukacie kogos kto wyciągnie je z nalogu. W przypadku Twojego syna to zastosowałabym najprostsza terapie czyli pas i szlaban na komputer, smartfon, tablet czy co tam innego, z czego korzysta. Co do tej bulimi to sie nie wypowiadam, ale to kojarzy mi sie z jakas chorba psychiczna i tak to trzeba chyba leczyc
Odpowiedz


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości