Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domy opieki
#1
Czy oddalibyście kogoś ze swojej rodziny do domu opieki albo do DPSów?
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
U mnie w domu się teraz nad tym zastanawiamy i sama nie wiem co począć.
Odpowiedz
#2
Domy opieki są prywatne więcej kosztują, ale warunki są o niebo lepsze. Sam miałem kontakt z kilkoma takimi ośrodkami i oczywiście są lepszei gorsze.
W kraju są też domy opieki o podwyższonym standardzie jak np Zapieckowe domy opieki, nie wiem czy kojarzysz?
SObie poszukaj w google.
Odpowiedz
#3
(26-04-2016, 11:47)ramos napisał(a): : http://www.medicus24.pl/temat-domy-opieki?pid=418#pid418Domy opieki są prywatne więcej kosztują, ale warunki są o niebo lepsze. Sam miałem kontakt z kilkoma takimi ośrodkami i oczywiście są lepszei gorsze.
W kraju są też domy opieki o podwyższonym standardzie jak np Zapieckowe domy opieki, nie wiem czy kojarzysz?
SObie poszukaj w google.

No właśnie chodzi mi o taki ośrodek, gdzie będzie miała opiekę całodobową, i będą się opiekować rzeczywiście, gdzie będę mogła ją często odwiedzać i wspierać. Trochę się boję, tej decyzji.
Odpowiedz
#4
Innym, moze lepszym rozwiazaniem jest zatrudnienie opiekunki na stale (jezeli masz do tego warunki).
A ta osoba sama tego chce czy jest to Twoj pomysl?
Odpowiedz
#5
No tą opcję też rozważaliśmy, tylko opiekunka będzie dochodzić raz po raz, a taką opiekę to my sprawowaliśmy do tej pory jak higiena. Teraz jednak nas nie możemy już sprawować takiej opieki, bo połowa rodziny się przenosi w inne miejsce. Ja sama zupełnie nie dam rady, a trochę się zupełnie obcą osobę wpuścić do domu.
Dom opieki co prawda droższy, ale jakby się dom udało wynająć to plus emerytura mamy spokojnie byłoby stać nas nawet na taki lepszy dom opieki.
Pomysł jest mój, ale omawiany w rodzinie już, ale potrzeba mi po prostu więcej szczegółów to się pytam na forum czy może ktoś wie jak takie domy funkcjonują.
Odpowiedz
#6
Większość informacji o domach opieki można znaleźć na ich stronach: (...)/ Jak coś to pisz, bo tak jak pisałem mam kontakt z kilkoma domami i dpsami więc mniej więcej wiem jak to wygląda.
Zawsze warto przed oddaniem do takiego domu, porozmawiać z tą osobą, czy chce i też uznaję tą decyzję za dobrą.
Bo ludzie starsi są różni, niektórzy są bardzo przywiązani do swojego domu, wtedy lepiej ich nie przenosić. Tylko czy będąc w nim sami są w stanie sami sobie poradzić? I już jest dylemat.
To Wasza decyzja, nikt jej za Was nie podejmie.
Odpowiedz
#7
Dziękuje za słowa wsparcia i rady. Na pewno przedyskutujemy to jeszcze w rodzinie. Dziękuje też za kontakt do domu opieki, będę dzwonić po weekendzie majowym pewnie i zobaczymy.
Wydaje mi się, że dom opieki to jednak będzie najlepsze rozwiązanie.
Odpowiedz
#8
Moja babcia była w domu opieki. Oczywiście prywatnym. Kosztowało to sporo, ale nie ograniczali wizyt, personel był bardzo miły i zdrowe jedzenie. Po remoncie domu wróciła do nas, przebywała tam tylko czasowo, ale powiem Wam, że mile wspomina ten pobyt.
Odpowiedz
#9
(25-04-2016, 17:11)Aniela napisał(a): : http://www.medicus24.pl/temat-domy-opieki?pid=410#pid410Czy oddalibyście kogoś ze swojej rodziny do domu opieki albo do DPSów?
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
U mnie w domu się teraz nad tym zastanawiamy i sama nie wiem co począć.

Przede wszystkim porozmawiaj z daną osobą czy chciałaby w takim miejscu zamieszkać. Nie można nic na siłę. Jeśli nie macie pewności to obejrzyjcie ośrodki przed podjęciem decyzji. Polecam odwiedzić Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim. Byłam tam kilkukrotnie w odwiedzinach i wywarł on na mnie pozytywne wrażenie. Seniorzy mieli humor, widać było że się tam dobrze czują. Atrakcji też mam mają dużo, na nudę nie ma co narzekać
Odpowiedz
#10
Obecnie domy opieki dla osób starszych mają bardzo wysoki standard i raczej opinia o nich zmienia się. Zobacz koniecznie ofertę ośrodka dla seniorów: (...)/. Jeżeli ktoś szuka takiego miejsca i chce mieć pewność, że dom gwarantuje wysoką jakość usług.
Odpowiedz


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości