Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to są hemoroidy?
#1
Co to są hemoroidy - jak powstają i jak je leczyć?
Odpowiedz
#2
Hemoroidy to inaczej żylaki odbytu/guzki krwawnicze. Tak naprawdę ma je każdy z nas. Problem zaczyna się wtedy, gdy nadmiernie wypełniają się krwią i wtedy potrafią pękać.

Przyczyny:
1) Żylaki odbytu mogą przytrafić się niezależnie od wieku. Sprzyja im siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej (powoduje zaburzenie ciśnienia w układzie żylnym w okolicy odbytu).
2) Winna jest także zła dieta. Niewystarczająca ilość błonnika (warzywa, owoce, grube kasze, pieczywo razowe) i za mało płynów prowadzą do zaparć i zmuszają jelita do większej pracy. Wówczas w trakcie wypróżniania dochodzi do rozciągnięcia błony śluzowej okolic odbytu.
3) Żylakom odbytu sprzyja ciąża i związane z nią zmiany hormonalne. Ponadto rosnący płód uciska niekiedy na układ żylny, utrudniając odpływ krwi, i upośledza czynność jelit. Czasem silne parcie podczas porodu prowadzi do powiększenia się guzków. Po porodzie hemoroidy mogą się same zmniejszyć i nie wymagają leczenia.
4) Choroba częściej dotyka osoby otyłe, cierpiące na biegunki wywołane środkami przeczyszczającymi, z przewlekłą niewydolnością krążenia, po operacjach okolicy odbytu i krocza, uprawiające seks analny oraz kobiety, które urodziły kilkoro dzieci. Ze względu na mniejsze napięcie mięśniowe częściej też rozwija się u osób starszych. Mówi się o skłonności genetycznej do hemoroidów.

Schorzenie to jest bardzo częste w naszej populacji.
Leczenie jest typowo chirurgiczne. Można łagodzić objawy leczeniem przeciwzapalnym (czopki, maści).
Odpowiedz
#3
Czy od razu konieczna jest interwencja chirurgiczna? Przeciez są roznego rodzaju srodki farmakologiczne.
Odpowiedz
#4
Zalezy to zapewne od stopnia zaawansowania choroby.
Odpowiedz
#5
Oczywiście,że tak. Inaczej leczy się żylaki we wczesnej fazie. Inaczej w późnej fazie ( w wielu takich przypadkach konieczna jest operacja) Tak więc jesli widzimy u siebie takie zmainy to nie warto jest sobie ich olewać i jednak lepiej jest wybrać się od razu do lekarza aby wyleczyć je odpowiednio wcześnie. Wtedy kiedy będzie to łatwe.

Kilka informacji znajdziecie tutaj:
(...)/

W artykule opisane są sposoby na to jak zlikwidować żylaki odbytu.
Odpowiedz


[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości