Medicus24.pl - Forum Medyczne - Twój lekarz 24h!
Operacja laserowa oka - czy warto? - Wersja do druku

+- Medicus24.pl - Forum Medyczne - Twój lekarz 24h! (http://www.medicus24.pl)
+-- Dział: Forum medyczne - Działy medycyny (http://www.medicus24.pl/forum-forum-medyczne-dzialy-medycyny)
+--- Dział: Oczy i zęby - forum medyczne (http://www.medicus24.pl/forum-oczy-i-zeby-forum-medyczne)
+--- Wątek: Operacja laserowa oka - czy warto? (/temat-operacja-laserowa-oka-czy-warto)

Strony: 1 2


Operacja laserowa oka - czy warto? - Lekoman - 13-07-2015

Spotkałem się z opinią, że operacja laserowa ma tylko sens dla osób z wadą krótkowzroczności.
Natomiast przy dalekowzroczności, skutek jest krótkotrwały i wada szybko powraca.
Czy macie doświadczenia w tym temacie?


RE: Operacja laserowa oka - czy warto? - kateblanchet - 23-10-2016

Hej , ja miałam laserowa korekcję wzroku. Ja się zdecydowałam na ten zabieg , bo po prostu okulary utrudniały mi codzienne życie . a co do tego ,ze przy dalekowzroczności skutek jest krótkotrwały ? iesz co nie sądze , myślę ,ze jest to po prostu mit , który gdzieś tam został rozdmuchany . Ja akurat i tak miałam minusy . w kazdym razie warto poddac się takiemu zabiegowi , a lentivu warto wybrać ponieważ jest to raz , mega bezpieczny zabieg np w porownaniu do lasik który jest już starą metodą i jest wycofywany . a dwa , na nastepny dzien wracasz do normalnego zycia Wink więc warto Wink


RE: Operacja laserowa oka - czy warto? - Gość - 22-02-2017

no ja robiłam ale przy krótkowzroczności, miałam robiony zabieg lentivu i lepszej decyzji nie mogłam podjąć. moim zdaniem super zabieg i doskonale że w ogole istnieje taka opcja żeby naprawić sobie wzrok!


RE: Operacja laserowa oka - czy warto? - Gość - 17-04-2017

no wlasnie, też o tym słyszałam - podobno prawie bezbolesna i szybko się dochodzi do siebie. Po dwóch dniach można spokojnie funkcjonować!


RE: Operacja laserowa oka - czy warto? - Gość - 22-04-2017

tak potwierdzam, sama jestem po Lentivu i na prawdę już bardzo dobrze widzę! co prawda jak zmęczony mam wzrok to jeszcze nie jest idealnie ale jestem dopiero 2 tygodnie po zabiegu!


RE: Operacja laserowa oka - czy warto? - Gość - 22-04-2017

Warto, o ile wada wzroku jest duża i uciążliwa. Mój znajomy (dalekowidz) miał taki zabieg kilka lat temu i wada nie powróciła Smile Jednak on miał wadę -4,75 na obydwa oczy. Ja przy swoim -1,5 nie odaważyłabym się ze względu na ryzyko. Lepiej dbać samemu, żeby nie pogarszać sobie wzroku i starać pomagać oczom dietą. Od kilku lat zdrowo się odżywiam uwzględniając wzrok (omega3, suszone jagody, cytrusy) i suplementuję luteinę. Zawsze wracam co jakiś czasu do lutezanu, i mam wrażenie, że to dzięki niemu moja wada wzroku się nie posuwa, a nawet widzę po nim lepiej. To też rozwiązanie Smile


RE: Operacja laserowa oka - czy warto? - Gość - 22-04-2017

Jak miał wadę -4,75 to jest krotkowidzem, a nie dalekowidzem.


RE: Operacja laserowa oka - czy warto? - Gość - 23-04-2017

Z moich informacji wynika ze taka operacja ma najwiekszy sens w przypadku osób z tzw krótkowzrocznością. U dalekowidzów efekt można również uzyskać ale wada będzie na pewno stopniowo wracać do pierowotnej postaci, czyli za 15-20 lat będzie trzeba wrócić do okularów. Pytanie czy jest sens sie niepotrzebnie narażać.


RE: Operacja laserowa oka - czy warto? - Gość - 15-05-2017

Mi wada powróciła po korekcie :/ robiłam przy wadzie +3,25. Teraz mam niecałe +1,5, byłam u okulisty, kazał  dbać o oczu, brać tabletki z luteiną i odradził kolejną korektę. O, ktoś polecił lutezan? Pani w aptece mi sprzedała, zobaczymy. Nie chce całkowitego powrotu wady..


RE: Operacja laserowa oka - czy warto? - Gość - 08-08-2017

też muszę spróbować z tym lutezanem, lata lecą i wada coraz większa, jak tak dalj pojdzie to będzie kiepsko, bo już teraz mi się wydaje ż emam mega dużą wadę.