Medicus24.pl - Forum Medyczne - Twój lekarz 24h!
Jak zwalczyć ból kręgosłupa? - Wersja do druku

+- Medicus24.pl - Forum Medyczne - Twój lekarz 24h! (http://www.medicus24.pl)
+-- Dział: Forum medyczne - Ogólnie (http://www.medicus24.pl/forum-forum-medyczne-ogolnie)
+--- Dział: Ogólne (http://www.medicus24.pl/forum-ogolne)
+--- Wątek: Jak zwalczyć ból kręgosłupa? (/temat-jak-zwalczyc-bol-kregoslupa)Jak zwalczyć ból kręgosłupa? - baksinski - 13-12-2017

jak radzić sobie z dyskopatią? Rehabilitacja niby trochę pomaga, ale i tak ojciec musi cały czas brac leki przeciwbólowe zeby w miare normalnie funkcjonować. Nie ma jakiegoś sposobu, żeby na stale poradzić sobie z tym problemem? Wiem, że alternatywa jest operacja, ale to kosmiczny koszt, zresztą ojciec sie boi i dopóki chodzi to sie nie zdecyduje. Może ktos z was miał podobny problem? Jak sobie z nim radzicie?


RE: Jak zwalczyć ból kręgosłupa? - HarissonF - 13-12-2017

Próbowaliście korzystać z jakiegoś sprzętu ortopedycznego? Z pasów stabilizujących kręgosłup? Jeśli nie, na diskdr.pl znajdziesz profesjonalny sprzęt ortopedyczny dla osób zmagających się ze zwyrodnieniami kręgosłupa w obszarze lędźwiowo-krzyżowym. To są takie pasy stabilizujące kręgosłup, pozwalające separować kręgi i poszerzać przestrzeń międzykręgową, co minimalizuje objawy bólowe. Warto wypróbować, zwłaszcza jeśli tato nigdy wcześniej z czegoś takiego nie korzystał.


RE: Jak zwalczyć ból kręgosłupa? - Antenka - 13-12-2017

Idź jak najszybciej do dobrego rehabilitanta!


RE: Jak zwalczyć ból kręgosłupa? - macka - 14-12-2017

Niech tato stosuje maści rozgrzewające i śpi na twardym materacu bez poduszki. Miękkie wersalki są najgorsze na problemy z kręgosłupem.


RE: Jak zwalczyć ból kręgosłupa? - MorBa - 14-12-2017

Te pasy ortopedyczne DiskDr. są naprawdę bardzo dobre i doskonale odciążają kręgosłup, zwłaszcza jak ktoś pracuje w pozycji siedzącej albo dużo stoi. One składają się z takich izolowanych, pompowanych kieszeni, które podtrzymują kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Dzięki temu zmniejsza się nacisk jednego kręgu na drugi i w ten sposób dolegliwości bólowe stają się mniejsze. Moja mama używala takiego pasa przez jakis czas, az w końcu bol całkiem jej przeszedł.


RE: Jak zwalczyć ból kręgosłupa? - baksinski - 15-12-2017

no tego nie znałaem, tzn. cos tam ojciec wspominal, ze rehabilitant mowil, ze moze kupic jakies pas ortopedyczny, ale ze niby to wiele nie pomoze i operacja i tak bedzie najlepsza, ale dzieki za informacje, sprobujemy z tym pasem. Co do łóżka, to rzeczywiście twardy materac troche pomogl, ale to jeszcze nie to.


RE: Jak zwalczyć ból kręgosłupa? - Witt111 - 06-01-2018

dzieki za rady Big Grin


RE: Jak zwalczyć ból kręgosłupa? - Obserwator556 - 10-01-2018

Nie ma za co Smile


RE: Jak zwalczyć ból kręgosłupa? - lacki - 15-01-2018

Ja to byłem zmuszony do zmiany pracy i przeszedłem długą rehabilitację a tak naprawdę pomogli mi dopiero w Centrum Medycznym św Franciszka (...)/ , z kręgosłupem nie ma żartów i trudno bez dobrego rehabilitanta dojść do siebie po urazie.


RE: Jak zwalczyć ból kręgosłupa? - medyczna123 - 23-05-2018

Należy stosować się do zasad, przyjąć prawidłową pozycje siedzącą. Powinno się też zadbać o swoją sprawność fizyczną.