Forum Medyczne
nitka do zębów - Wersja do druku

+- Forum Medyczne (http://www.medicus24.pl)
+-- Dział: Forum medyczne - Działy medycyny (http://www.medicus24.pl/forum-forum-medyczne-dzialy-medycyny)
+--- Dział: Stomatologia (http://www.medicus24.pl/forum-stomatologia)
+--- Wątek: nitka do zębów (/temat-nitka-do-zebow)nitka do zębów - Gość - 04-04-2017

Hej jakich używacie nici dentystycznych? Ja kupiłam jakies zwykle w dyskoncie i łatwo sie urywaja


RE: nitka do zębów - Anikka - 08-05-2017

A ja ostatnio kupiłam jakies w rossmanie . Ale ogólnie to chyba mam problem znowu . Miałam pół roku jak nie wiecej świętego spokoju z chodzeniem do dentysty , to znowu sie musze wybrać ymbardziej ,ze wyjeżdżam . Dokłądnie rok temu miałam usuwaną ósemkę . I między szóstką dolną a piątką ( w tym samym łuku co była usuwana ósemka ) zrobiła się jakby szczelina . I teraz jak jem , to pwada mi tam jedzenie i po kazdym praktycznie posiłku musze tam czyścić . Boli mnie to miejsce ;( Stan zapalny chyba się jakiś zrobił . Dobrze ,zę chociaz,ze uczęśzczam do bardzo dobrego gabinetu stomatologicznego (Stomatologia Cichoń w krakowie ) - przynajmniej tutaj mi coś doradzą bądź przeprowadzą odpowiedni zabieg .


RE: nitka do zębów - Gość - 21-06-2017

a to słusznie że idziesz do dentysty. nie ma co czekać na to aż jakiś wielki stan zapalny się rozwinie. a Stomatologia Cichonia jest na prawdę dobrym miejscem, także bez obaw - na pewno zaradzą!


RE: nitka do zębów - Gość - 06-07-2017

Chyba najczęstszym powodem wizyty u dentysty jest niestosowanie nitki do zębów. Taka jest prawda. 80% osób myje zęby regularnie z czego ok. 50% robi to prawidłowo, ale niewielki procent używa nitki dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej. Mało tego! Posiadanie ich to też nie jest klucz do sukcesu, obsługa tych "narzędzi" też nie należy do najprostszych. Moim zdaniem absolutnie każdy powinien przeczytać instrukcję albo spytać się kogoś, co zrobić, żeby używać ich prawidłowo. Np. ja nie wiedziałem, że płukanie jamy ustnej nie należy wcale do najprostszych rzeczy. Przeczytajcie sobie o tym tutaj: www.listerine.pl/jak-plukac-jame-ustna - warto pamiętać o kilku elementach.


RE: nitka do zębów - elciak - 26-07-2017

no faktycznie o higienę jamy ustnej szczególnie trzeba dbać i nie jest to taka prosta sprawa jak mogłoby się wydawać, ale wizyt u stomatologa nie da się i tak uniknąć, ja w Centrum Polkard korzystam akurat ze stomatologicznej opieki i bardzo sobie chwalę, u nich dopiero udało mi się przełamać od dzieciństwa jeszcze zachowany lęk przed dentystycznym fotelem


RE: nitka do zębów - Gość - 27-07-2017

Hehe jaka reklama ... czy ktoś to tutaj moderuje?


Menu