Napisz nową odpowiedź
Odpowiedź w wątku: Jak zwalczyć ból kręgosłupa?
Login:
Temat:
Ikona posta
Wiadomość:
Emotikony
Smile Wink Cool Big Grin
Tongue Rolleyes Shy Sad
At Angel Angry Blush
Confused Dodgy Exclamation Heart
Huh Idea Sleepy Undecided
[więcej]
Opcje posta:
Subskrypcja wątku:
Wybierz sposób powiadamiania i subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.


Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez medyczna123 - 23-05-2018, 16:31
Należy stosować się do zasad, przyjąć prawidłową pozycje siedzącą. Powinno się też zadbać o swoją sprawność fizyczną.
Napisane przez lacki - 15-01-2018, 18:42
Ja to byłem zmuszony do zmiany pracy i przeszedłem długą rehabilitację a tak naprawdę pomogli mi dopiero w Centrum Medycznym św Franciszka (...)/ , z kręgosłupem nie ma żartów i trudno bez dobrego rehabilitanta dojść do siebie po urazie.
Napisane przez Obserwator556 - 10-01-2018, 19:09
Nie ma za co Smile
Napisane przez Witt111 - 06-01-2018, 14:05
dzieki za rady Big Grin
Napisane przez baksinski - 15-12-2017, 10:03
no tego nie znałaem, tzn. cos tam ojciec wspominal, ze rehabilitant mowil, ze moze kupic jakies pas ortopedyczny, ale ze niby to wiele nie pomoze i operacja i tak bedzie najlepsza, ale dzieki za informacje, sprobujemy z tym pasem. Co do łóżka, to rzeczywiście twardy materac troche pomogl, ale to jeszcze nie to.
Napisane przez MorBa - 14-12-2017, 15:34
Te pasy ortopedyczne DiskDr. są naprawdę bardzo dobre i doskonale odciążają kręgosłup, zwłaszcza jak ktoś pracuje w pozycji siedzącej albo dużo stoi. One składają się z takich izolowanych, pompowanych kieszeni, które podtrzymują kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Dzięki temu zmniejsza się nacisk jednego kręgu na drugi i w ten sposób dolegliwości bólowe stają się mniejsze. Moja mama używala takiego pasa przez jakis czas, az w końcu bol całkiem jej przeszedł.
Napisane przez macka - 14-12-2017, 10:43
Niech tato stosuje maści rozgrzewające i śpi na twardym materacu bez poduszki. Miękkie wersalki są najgorsze na problemy z kręgosłupem.
Napisane przez Antenka - 13-12-2017, 19:34
Idź jak najszybciej do dobrego rehabilitanta!
Napisane przez HarissonF - 13-12-2017, 16:39
Próbowaliście korzystać z jakiegoś sprzętu ortopedycznego? Z pasów stabilizujących kręgosłup? Jeśli nie, na diskdr.pl znajdziesz profesjonalny sprzęt ortopedyczny dla osób zmagających się ze zwyrodnieniami kręgosłupa w obszarze lędźwiowo-krzyżowym. To są takie pasy stabilizujące kręgosłup, pozwalające separować kręgi i poszerzać przestrzeń międzykręgową, co minimalizuje objawy bólowe. Warto wypróbować, zwłaszcza jeśli tato nigdy wcześniej z czegoś takiego nie korzystał.
Napisane przez baksinski - 13-12-2017, 12:45
jak radzić sobie z dyskopatią? Rehabilitacja niby trochę pomaga, ale i tak ojciec musi cały czas brac leki przeciwbólowe zeby w miare normalnie funkcjonować. Nie ma jakiegoś sposobu, żeby na stale poradzić sobie z tym problemem? Wiem, że alternatywa jest operacja, ale to kosmiczny koszt, zresztą ojciec sie boi i dopóki chodzi to sie nie zdecyduje. Może ktos z was miał podobny problem? Jak sobie z nim radzicie?