Napisz nową odpowiedź
Odpowiedź w wątku: Zmiany zwyrodnieniowe - co dalej z tym robić?
Login:
Temat:
Ikona posta
Wiadomość:
Emotikony
Smile Wink Cool Big Grin
Tongue Rolleyes Shy Sad
At Angel Angry Blush
Confused Dodgy Exclamation Heart
Huh Idea Sleepy Undecided
[więcej]
Opcje posta:
Subskrypcja wątku:
Wybierz sposób powiadamiania i subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.


Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez macka - 19-10-2017, 08:50
Z doświadczenia wiem. że póki jest szansa na bezinwazyjne wyleczenie trzeba próbować. Operacje kręgosłupa są ryzykowne, wiadomo czasem to ostatnia deska ratunku, ale nie warto się w nie tak od razu pchać. Może warto pomyśleć o rehabilitacji, masażach, albo zaopatrzyć się w kołnierz, albo pas rehabilitacyjny takie tak te tu - (...)
Tak czy siak zdrowia życzę.
Napisane przez mariola123 - 06-08-2017, 12:48
Z uwagi na częste bóle w karku (na pograniczu z szyją) oraz głowy (zwłaszcza przy wahaniach pogody) w lipcu miałam zrobiony mr kręgosłupa szyjnego. Oto jego wynik:
Badanie MR kręgosłupa wykonano w sekwencji TSE, SPAIR i DRIVE 3D SENSE w obrazach T1, T2 zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych.
 
Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z tworzeniem patologicznej kyfozy ze szczytem na poziomie C5-C6. Trzony kręgowe prawidłowej wysokości z osteofitozą na przednich i tylnych krawędziach trzonów. Krążki międzykręgowe z dehydratacją od C2 do C7 i zwężeniem C5-C7, poza tym prawidłowej wysokości bez zmian patologicznych. Uwypuklenie pierścienia włóknistego C3-C4. Na poziomie C4-C6 widoczna 2 mm centralna przepuklina krążka międzykręgowego uciska worek oponowy i przednią powierzchnię rdzenia szyjnego. Na poziomie C5-C6 widoczna 3 mm centralno-boczna prawostronna podwięzadłowa aktywna protruzja krążka międzykręgowego uciska worek oponowy i przednią powierzchnię rdzenia szyjnego. Umiarkowane zwężenie kanału kręgowego. Rdzeń szyjny bez zmian patologicznych.
 
Co to oznacza na prosty język – czy jest to stan do rehabilitacji, czy raczej nastawić się na operację? Nadmieniam, że mam 56 lat.
 
Z góry dziękuję za wszystkie informacje.