Napisz nową odpowiedź
Odpowiedź w wątku: Prośba o interpretację rezonansu
Login:
Temat:
Ikona posta
Wiadomość:
Emotikony
Smile Wink Cool Big Grin
Tongue Rolleyes Shy Sad
At Angel Angry Blush
Confused Dodgy Exclamation Heart
Huh Idea Sleepy Undecided
[więcej]
Opcje posta:
Subskrypcja wątku:
Wybierz sposób powiadamiania i subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.


Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez tadeusz123 - 17-06-2017, 12:20
Witam,
6 czerwca 2017 r. miałem zrobiony rezonans. Oto jego wynik:
 
Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w sekwencji TSE, SPAIR i DRIVE HR w obrazach T1, T2 zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych.
Lewostronne wygięcie kręgosłupa lędźwiowego. Trzony kręgowe prawidłowej wysokości bez cech przebudowy kostnej. Krążki międzykręgowe niskie z dehydratacją o różnym stopniu nasilenia od L1 do S1, poza tym bez zmian patologicznych. Uwypuklenie pierścieni włóknistych od L1 do L4, na poziomie L4-L5 widoczna 4 mm centralno-boczna obustronna do zachyłków z przewagą zmian po stronie prawej przepuklina krążka międzykręgowego uciska worek oponowy i odpowiedni korzeń nerwowy po stronie prawej. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych od L1 do L5 z przerostem kostnym – zwężają kanał kręgowy do 10 mm w wymiarze strzałkowym. Torbiele Tarlova na poziomie S2 do 15 mm. Stożek rdzenia kręgowego bez zmian patologicznych.
 
Bóle (lekkie lub średnie) mam centralnie tuż nad pośladkami (tak jakby staw k.-b.), czasami też punktowy ból w lewym pośladku (pośrodku) i sporadycznie pojawia się mrowienie w lewym udzie po zewnętrznej stronie oraz ból lewej stopy po obu stronach podeszwy. Te ostatnie zaczęły się pojawiać, jak pozwoliłem sobie na podmianę wody w oczku wodnym (kilkadziesiąt wiader na pochylonym i zrotowanym kręgosłupie). Aktualny rehabilitant stwierdził też skrócenie lewej nogi z uwagi na przykurcze mięśni nad czym pracuję rozciągając je. Tak więc wszystkie objawy mam centralnie lub po lewej stronie, a z opisu wynika, że ucisk jest po stronie prawej – czy to jest normalne?
 
Proszę też o informację jak oceniacie ten stan – czy nadal próbować rehabilitacji, czy raczej nastawić się na operację oraz czy przy takich zmianach mogę wykonywać przeprosty leżąc, które zalecił mi rehabilitant nie widząc jeszcze aktualnego rezonansu.
 
Z góry dziękuję za porady.
Menu